https://www.drevopaliva.cz/wp-content/uploads/banner-2024-12.jpg
Hledat dle okresu
Příspěvky  |  Informace: Nejsou vytvořené žádné položky, přidejte nějaké prosím.

Zobrazeny prodejci ve vašem okrese – kategorie: Palivové dřevo, Krbové dřevo, Štípané dříví, Polínka, Dřevo na topení, Tvrdé i měkké palivové dřevo, metrové štípy, kulatina, vláknina, Odkory, skládané dřevo, dřevo volně ložené, Kroměříž

Palivové dřevo Kroměříž

Hledáte dodavatele palivového dřeva ve městě Kroměříž a okolí?

Portál DřevoPoptávka.cz nabízí všechny prodejce palivového dříví v okolí města Kroměříž (okres Kroměříž). Vyberte si svého prodejce, nebo jednodušše zadejte poptávku všem v okolí Zdarma.

Palivové dřevo (polínka, skládané dřevo, metrové štípy, kulatina). Dále tvrdé i měkké palivové dřevo, prodejci dodávájí do Kroměříže a okolí. Prodej palivového dříví v okrese Kroměříž.

Nejčastěji poptávané z palivového dřeva:

Jak se prodává palivové dřevo? Palivové dřevo koupíte nejčastěji ve formě: štípané, dříví neštípané, metrové štípy, kulatina, skládané polínka na paletě, Balení dřeva v packFix – což je volně ložené balené v síti na paletě. Ve spojitosti s palivovým dřevem je nutné připomenout odkory, neboli krajiny – jedná se o podélné odřezky od výroby trámů a stavebního řeziva. Dále štěpka a mulčovací kůra, která je v dnešní době trendem.

Z jakých dřevin je palivové dřevo zpracováno?

Zákazníci preferují palivové dřevo nejčastěji z tvrdých dřevin. Jedná se především o dřevo ze stromů: Dub, Buk, Habr, Jasan, Akát – tyto dřeviny mají totiž největší výhřevnost a teplo vám dlouho vydrží. Z měkých dřevin se u nás nejčastěji prodává smrkové dřevo, či dřevo z borovice – tyto dřeviny jsou méně výhřevné a používají se při topení převážně v kotlích či kamnech. Do krbů je vhodné dřevo z tvrdých listnáčů. Jako kompromil je možné použít břízu. Bříza je středně tvrdé dřevo, vyznačuje se tím, že dobře hoří ikdyž není zcela suché.