V rámci Jihomoravského kraje zobrazujeme prodejce palivového dřeva dodávající do okresů: Brno město, Brno – venkov, Břeclav, Blansko, Hodonín, Vyškov a Znojmo.
V rámci Jihomoravského kraje zobrazujeme prodejce palivového dřeva dodávající do okresů: Brno město, Brno – venkov, Břeclav, Blansko, Hodonín, Vyškov a Znojmo.
U každého prodejce jsou zveřejněny, všechny kontaktní údaje: telefon, web, adresa a proklik na aktuální ceník. Nabídka prodejců: polínka, tvrdé i měkké palivové dřevo, kulatina, metrové délky, mulčovací kůra, štěpka, odkory, kůrovcové levné dřevo, dříví na paletcáh či packfix, suché palivové dřevo ihnek k topení.
ČLÁNEK AKTUÁLNĚ V PŘIPRAVĚ – PŘEDPOKLÁDANÉ ZVEŘEJNĚNÍ 20.11.2019
Dobrý den, jak jsme slíbili tak přicházíme s pár užitečnými čísly. Spoustu prodejců palivového dřeva zajímá statistika hledanosti (ve kterou dobu zákazník dřevo hledá a nakupuje). Jak je názorně vidět, začátkem září křivka roste, nedí se čemu divit, lidé hledají dřevo na topnou sezónu. Ale zajímavé je to, že až na drobné výkyvy je křivka stabilní. V minulých letech byly výkyvy daleko vyšší. Můžeme tedy říci, že český zákazník si uvědomil nakupovat palivové dřevo průběžně, během celého roku. V druhém názorném grafu je rozložení dle okresů v České republice. V níže uvedeném slideru vidíme prních pět krajů, které ve statistice vévodí, zákazníci hledají palivové dřevo na internetu nejčastěji.
Topná sezóna je za dveřmi. Topit můžeme začít již v září! Topná sezóna se opět blíží a stále více zákazníků odkládá nákup palivového dřeva na poslední chvíli. Pokud si zákazník objednává palivové dřevo je nutné znát jeho vlhkost. Nezáleží ani tak na informaci, kdy dřevo bylo vytěženo z lesa, protože dřevo začíná nejvíce vysychat, jakmile dojde k jeho rožštípnutí. Čerstvě naštípané dřevo bohužel zákazníkům letos již nedoschne. Čerstvé dřevo má až o 30% menší výhřevnost než vysušené. Více dehtuje topnou soustavu a je také více práce s jeho roztopením. Pokud jste si již čerstvé dřevo pořídili, je nutné dřevo skladovat ve větraném suchém prostředí. Ideální pro skladovaní jsou dřevníky či místa s dostatkem okolního vzduchu. Chyby při skladování: Nikdy neskladujte mokré dřevo v nevětraném prostředí. Nevhodné jsou garáže, sklepy a podobně, ve kterých se dřevo zapařuje a chytá plíseň. Při vysychání by mělo být dřevo zbaveno nečistot a základna dřeva by měla být vyvýšena, aby se zamezilo prosaku spodní vlkosti.
Zhruba pět stovek rakouských lesníků dnes protestovalo na hranici s Českem proti dovozu levného dřeva ze zahraničí. S odvoláním na místní zemědělský svaz o tom informovala agentura APA. Dopravu u hraničního přechodu Slavonice/Fratres v rámci protestu pomalou jízdou brzdilo na 150 traktorů a lesnických strojů „My lesníci jsme první obětí klimatických změn a nyní ohrožuje naši hospodářskou existenci ještě cenový tlak kvůli dovozu zahraničního zboží,“ uvedl starosta severorakouského městečka Thaya a zároveň předseda místní pobočky zemědělského svazu Eduard Köck. Současnou situaci na trhu se dřevem označil za „dovozní šílenství“, v Rakousku by se mělo podle něj zpracovávat nejprve rakouské dřevo. „Každopádně požadujeme zastavení nepotřebného dovozu dřeva,“ dodal Köck. více: článek ZDE zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz
Od prodejců palivového dřeva po celé České republice máme čím dál tím více informací o narůstajících trendech v topení palivovým dřevem. Dle průzkumu dřevopoptávka.cz stále více zákazníků topí palivovým dřevem, ale má to jeden háček, množství prodaného dřeva na zákazníka se snižuje. Dle rozhovoru s panem Nováčkem /zpracování palivového dřeva/ – před deseti lety jsme prodávali palivové dřevo v průměru 10prms štípaného dřeva na zákazníka, lidé využívali levné ale pracné topení. Rok od roku se toto množství v přepočtu na zákazníka snižuje. Je to i z důvodu toho, že polulace stárne, a čím dál tím více lidí zpohodlnělo a nechtějí se starat o sice levné ale časově náročnější topení. Dalším důvodem je to, že starší generace, již prostě přestává topit palivovým dřevem kvůli náročnosti. Další důvod, proč průměrná spotřeba palivového dřeva na domácnost klesá je ta, že stále více zákazníků zatepluje rodinný dům, využívá dotace na nové kotle. Dle rozhovoru na panem Nováčkem, který zateplil rodinný dům. – Každoročně jsme v rodinném domě protopily cca 20prms tvrdého dřeva za sezónu. Loni jsme na domě vyměnily okna, proběhlo zateplení fasády a sřechy, výměna kotle na dřevo. Spotřeba dřeva nám klesla o neuvěřitelných 60%. Novostavba a příležitostní topení v krbu. Stále více […]
Dle zdrojů dřevopoptávka.cz je cena kulatiny měkkého dřeva zasažená kůrovcem nejnižší za posledních několik let. Měkká “levná kulatina” zasažená kúrovcem je výhodná pro topení palivovým dřevem do kotlů či kamínek. Nedoporučuje se topit měkkým dřevem v kachlových kamnech, krbech, či ve zplynovacích kotlech, zde doporučujeme topení tvrdým suchým dřevem. Cena tvrdého dřeva je v posledních letech na vzestupu hned z několika důvodů. Ano, muže za to i kůrovec a tudíž priorita těžby měkkého dřeva. Lesní hospodáři tudíž upřednostňují právě těžbu měkkého dřeva, proto je těžba tvrdého dřeva přes velkou poptávku omezená a tím roste i cena. Další důvod je také ten, že v jedné části naší republiky, může být tvrdého dřeva nadbytek, ale kvůli drahé dopravě se prostě nevyplácení jeho přiblížení na pilu.
Měkké dřevo – historicky nejnižší cena 1. 2. 2019 8:14 Roční objem dříví, které mohou samovýrobci vytěžit a koupit ve státních lesích, zvyšují Lesy České republiky až na 200 m3. Letošní novinkou je veřejná nabídka zpracovaného kůrovcového dříví. Kupec tak může ročně odebrat ze skladu na kalamitních lesních správách až 50 m3 dřeva.